Základní škola a Mateřská škola
Wolkerova
Havlíčkův Brod

Výstava očima našich žáků

V měsíci říjnu a listopadu se žáci některých tříd 2. stupně (8. B, 8. C, 9. A) zúčastnili exkurze do Brna, kde navštívili výstavu "BODIES REVEALED". A jak tuto výstavu viděly žákyně 8. B?...

V pátek 24. října se  konala exkurze do Brna na výstavu Bodies Revealed, kterou statečně podstoupila 8. B spolu s paní učitelkami Zoubkovou, Ťahlovou a Říhovou. Ačkoli se jednalo o ne příliš příjemnou výstavu pro slabší povahy, v plném počtu jsme se sešli asi hlavně proto, že jsme si díky tomu udělali den prázdnin navíc. Nyní vám tuto výstavu a celou exkurzi přiblížíme, abyste vůbec věděli, o co šlo a co jste zde mohli vidět.

Půlhodinové čekání na medika před výstavou bylo sice úmorné, ale za to jsme si udělali pěkné fotky, které můžete shlédnout níže. Nemilým překvapením pro některé ovšem bylo, když přímo z galerie odtahovali po zemi jednu holčinu, která jim tam omdlela. Zkrátka a jednoduše - bylo to něco. Nejen, že tam bylo 24 °C, což byl z té zimy venku celkem skok, ale díky tomuhle teplu vám opravdu při prohlídce některých exponátů nebylo zrovna nejlépe. Nic, co jste tam mohli vidět, nebylo umělé. Vše bylo z mrtvých těl. Celkově bylo k vidění něco přes 200 exponátů.

Postupně jsme prošli všechny soustavy, od opěrné po nervovou a nakonec byly k prohlížení i samotné orgány, některé napadené i rakovinou. Řeknu vám, dívat se na úplně černé plíce nebyl nejhezčí pohled.

Prohlídka trvala hodinu a půl. Po ní následoval dlouho očekávaný rozchod v Galerii Vaňkovka, která byla hned naproti. Nenašel se čllověk, který by si tam nic nekoupil.

Počasí nám po celou dobu exkurze v  Brně přálo a svítilo sluníčko. Podzimní počasí ale znát bylo.

Zajímavosti o BODIES REVEALED:

  • Tato výstava je zakázána v některých evropských státech - ve Francii a Itálii. Proč? Vystavování mrtvých těl v daných státech zakázala vláda. V České republice se toto téma také projednávalo, ale v rámci výuky biologie člověka může výstava dobře posloužit jako názorná ukázka.
  • Zaměstnanci této výstavy jsou studenti medicíny - medici.
  • Tato výstava je největší a nejpodrobnější nejen v České republice, ale i v celém světě.
  • Vše, co zde uvidíte, je opravdu z našeho těla - tudíž z člověka.

Tuto výstavu doporučujeme všem, kteří se chtějí zdokonalit ve znalosti lidského těla, nebo se jen chtějí podívat, jak to "uvnitř"  našeho těla vypadá.

Za celou 8. B žákyně Kateřina Blažková a Anna Peřinová

foto 1 foto 3 foto 2

Základní škola a Mateřská škola
Wolkerova Havlíčkův Brod

  • Adresa: Wolkerova 2941, 580 01 Havlíčkův Brod
  • Tel.: (+420) 569 431 340
  • E-mail: sekretariat@zswolkerova.cz
Základní škola a Mateřská škola Wolkerova Havlíčkův Brod

Halloween day - 1. stupeň

ČÍSLO 1
75/24%
ČÍSLO 2
101/33%
ČÍSLO 3
17/5%
ČÍSLO 4
17/5%
ČÍSLO 5
66/21%
ČÍSLO 6
34/11%

Hlasovalo 310 lidí

Wolkerova 2941
580 01 Havlíčkův Brod
sekretariat@zswolkerova.cz

Kancelář školy: 569 431 340
Ředitelna: 569 431 346
Školní družina: 569 431 350
Školní jídelna: 569 431 349
MŠ Perknov: 569 427 642

 

Základní škola a Mateřská škola Wolkerova Havlíčkův Brod

Copyright Základní škola a Mateřská škola Wolkerova Havlíčkův Brod Všechna práva vyhrazena.

Webdesign   Redakční systém