Základní škola a Mateřská škola
Wolkerova
Havlíčkův Brod

Škola v přírodě 6. B

Ve dnech 21.3.- 23.3. 2018 se třída 6. B zúčastnila Školy v přírodě. Tři dny žáci strávili v ekologickém zařízení Chaloupky o.p.s. Tématem byla Historie všedního dne, zkrátka činnosti a hry, které dříve denně provázely naše předky.

I když panovalo poměrně chladné počasí, na program to žádný vliv nemělo a velká spousta aktivit se odehrávala v přírodě. Hned po příjezdu na žáky čekala strategická hra „Osadníci“, při které si zaběhali, nakopali hromadu kamení, nařezali ráz dřeva. Odpoledne se chlapci vydali s lektorem Kubou do lesa kácet stromy. Děvčata se zatím učila péct chléb a vařit hrstkovou polévku, kterou jsme poté všichni s chutí povečeřeli.

Druhý den dopoledne si žáci zahráli velkou spoustu staročeských her jak v místnosti, tak venku. Nechybělo samozřejmě cvrnkání kuliček či roztáčení káči. Odpoledne nás čekala dlouhá vycházka na farmu do Zašovic. Zde jsme se seznámili s chovem zvířat. Myslím, že žáci pochopili, proč mají všichni hospodáři u dveří holínky. Vyzkoušeli jsme si dokonce, jak se vyrábí máslo a sýr.

Zpáteční cesta z farmy byla koncipována jako hra. Žáci dostali fotografie detailů cesty a podle nich se měli dostat zpátky na Chaloupky. Nejednou jsme se trochu ztratili. Naštěstí jsme všichni šťastně dorazili.

Večer, po setmění, jsme se vydali do lesa zahrát si noční hru Světýlka. Principem hry bylo v lese nasbírat světýlka a tiše je vynést z lesa tak, aby nikdo nebyl chycen. Hra vyžadovala velkou trpělivost.

V pátek dopoledne jsme se rozdělili do skupin. Žáci se mohli stát včelaři, řezbáři a bylinkáři. Včelaři se seznámili s chovem včel, ochutnali různé druhy medu. Řezbáři získali informace o druzích dřeva, o práci řezbářů. Vyzkoušeli si také vyřezávat špalíčky dřeva. A bylinkáři? Ti rozeznávali bylinky, dozvěděli se, jaké bylinky pomáhají při nemocech, namíchali si bylinkový čaj a závěrem ho ochutnali.

Nesmím zapomenout na zvířata, která s námi bydlela na Chaloupkách. Našly se děti, které si ráno přivstaly a šly je nejen nakrmit, ale také podrbat za ušima, pochovat či pohladit.

Velké poděkování patří Martě, Vendy, Kubovi a Tomovi – těm, kteří o naše šesťáky pečovali.

Zkrátka měli jsme se moc hezky…a třeba zase za rok.

škola_v_přírodě_6.B_2018_01

Základní škola a Mateřská škola
Wolkerova Havlíčkův Brod

  • Adresa: Wolkerova 2941, 580 01 Havlíčkův Brod
  • Tel.: (+420) 569 431 340
  • E-mail: sekretariat@zswolkerova.cz
Základní škola a Mateřská škola Wolkerova Havlíčkův Brod

Halloween day - 1. stupeň

ČÍSLO 1
75/24%
ČÍSLO 2
101/33%
ČÍSLO 3
17/5%
ČÍSLO 4
17/5%
ČÍSLO 5
66/21%
ČÍSLO 6
34/11%

Hlasovalo 310 lidí

Wolkerova 2941
580 01 Havlíčkův Brod
sekretariat@zswolkerova.cz

Kancelář školy: 569 431 340
Ředitelna: 569 431 346
Školní družina: 569 431 350
Školní jídelna: 569 431 349
MŠ Perknov: 569 427 642

 

Základní škola a Mateřská škola Wolkerova Havlíčkův Brod

Copyright Základní škola a Mateřská škola Wolkerova Havlíčkův Brod Všechna práva vyhrazena.

Webdesign   Redakční systém