Základní škola a Mateřská škola
Wolkerova
Havlíčkův Brod

Projektové dny na Wolkrovce

Loňský rok byl jak pro rodiče a děti, tak pro učitele velmi netradiční, v mnohém náročnější.

Naštěstí se pomalu začínáme vracet do prezenční výuky a všichni doufáme, že nenastane opětovné zavírání škol.

Výuka byla v době pandemie směřována především k naukovým předmětům. Veškeré výchovy se staly “popelkami”, které musely ustoupit do pozadí. Rozhodli jsme se je “oprášit” a věnovat jim náležitou pozornost, kterou si jistě zaslouží. Zároveň děti zůstávaly doma bez možnosti setkávání se se svými spolužáky.

O prázdninách jsme realizovali řemeslný kurz, kterého se zúčastnili žáci 1. i 2.stupně. Mile nás překvapilo, s jakou chutí děti tvořily. Tvůrčí činnost je pro děti naprosto přirozená.

Rozhodli jsme se pro děti připravit dva projektové dny 13.9. a 27.9.2021, kdy spolu třídní kolektivy něco zajímavého a netradičního prožijí, vytvoří, něco nového se naučí formou zážitkové pedagogiky. Každý třídní učitel si pro žáky připravil program. Buď s dětmi navštíví výstavu v muzeu, galerii, besedu v knihovně, exkurzi v místních podnicích aj., nebo zůstane s dětmi ve škole a pozve si do třídy odborníka z praxe. Návštěvu nám již slíbili zaměstnanci policie, hasiči, včelaři, sportovci, zaměstnanci firem... a mnozí další. Nabídka připravovaných projektů je velmi pestrá. Škola se tak po velmi dlouhé době otevře veřejnosti.

Po realizaci zveřejníme celou paletu činností a fotodokumentaci.

Na tyto projektové dny navážeme tzv. Komunitně osvětovými setkáními, která připravujeme pro rodiče a děti. Setkání plánujeme celkem 10 a uskuteční se pouze v 1.pol. Na tato setkání jsou srdečně zvány děti v doprovodu svých rodičů. Účast je zdarma.

Všechna jsou tematicky zaměřena na lokalitu, ve které žijeme a v níž se nachází naše škola. A jelikož okolí školy neblaze zasáhla červencová bouřka a poničila řadu stromů, ve kterých hledalo úkryt množství ptáků či hmyzu, zaměřili jsme tato setkání právě k přírodě a ekologii. Nepůjde však pouze o společné tvoření, což pokládáme za velmi důležité, ale nedílnou součástí těchto setkání je i beseda na dané téma a vzájemné setkání dětí a rodičů.

První z nich se uskuteční již v pátek 17.9., kdy se účastníci dozví zajímavosti z ptačí říše a poté bude následovat tvůrčí dílna, ve které si vyrobíme pestrobarevné dekorační ptáčky z ovčí vlny.

Plánovaná témata:

  • Včely – odlévání voskových svíček, práce s včelím voskem
  • Výroba keramických krmítek
  • Kytičky z ovčí vlny ( mokré plstění)
  • Šperky z PET lahví
  • Výroba keramických nádob k pečení
  • Zdravé pečení, kváskové pečení aj.

Všechna témata budou včas zveřejněna na webu školy. Maximální počet dětí je 10 + rodiče.

Základní škola a Mateřská škola
Wolkerova Havlíčkův Brod

  • Adresa: Wolkerova 2941, 580 01 Havlíčkův Brod
  • Tel.: (+420) 569 431 340
  • E-mail: sekretariat@zswolkerova.cz
Základní škola a Mateřská škola Wolkerova Havlíčkův Brod

Halloween day - 1. stupeň

ČÍSLO 1
75/24%
ČÍSLO 2
101/33%
ČÍSLO 3
17/5%
ČÍSLO 4
17/5%
ČÍSLO 5
66/21%
ČÍSLO 6
34/11%

Hlasovalo 310 lidí

Wolkerova 2941
580 01 Havlíčkův Brod
sekretariat@zswolkerova.cz

Kancelář školy: 569 431 340
Ředitelna: 569 431 346
Školní družina: 569 431 350
Školní jídelna: 569 431 349
MŠ Perknov: 569 427 642

 

Základní škola a Mateřská škola Wolkerova Havlíčkův Brod

Copyright Základní škola a Mateřská škola Wolkerova Havlíčkův Brod Všechna práva vyhrazena.

Webdesign   Redakční systém