Wolkerova
Havlíčkův Brod

50. výročí školy

V letošním školním roce slavíme 50 let od založení naší školy. S tím bude spojeno mnoho aktivit.

Jednou z nich je i STROM CITÁTŮ, HESEL a MOUDRÝCH RAD. Žáci jednotlivých tříd společně s učiteli se o něj pečlivě starají a díky nim už na něm začínají postupně kvést jednotlivé květy. Věříme, že nám všem budou tyto květy dělat radost a třeba se i stanou malou inspirací pro každého, kdo se u něho zastaví.

• 34. květ - Piáno je jako život, bílé klávesy jsou radost a černé klávesy smutek, ale pamatuj, písničku bez černých kláves nezahraješ. (8. C)
  • 33. květ - To, co pro květiny znamená sluneční svit, znamenají úsměvy pro lidskost. (Joseph Addison, ŠD)
  • 32. květ - Nejkratší cesta mezi dvěma lidmi je úsměv. (Čínská moudrost, ŠD)
  • 31. květ - Učení je jako veslování proti proudu. Jakmile člověk přestane, žene ho to zpět. (ŠD)
  • 30. květ - Udělat věc, které se bojíme, je první krok k úspěchu. (Mahátma Gándhí, ŠD)
  • 29. květ - Život je jako zrcadlo. Usměješ-li se, vrací ti úsměv zpět. (George Bernard Shaw, ŠD)
  • 28. květ - Chovejme se ke svým přátelům tak, jak si přejeme, aby se oni chovali k nám. (Aristoteles, školní klub)
  • 27. květ - Nikdo neví, co umí, dokud se o to nepokusí. (Publilius Syrus, ŠD)
  • 26. květ - Od dětí se toho můžete hodně dozvědět. Třeba kolik máte trpělivosti. (Štěpánka Kerelová)
  • 25. květ - Paměť je výsadou blbých, chytrý nemá čas si pamatovat, chytrý musí vymýšlet. (J. Werich, 9. C)
  • 24. květ - Važ si toho, co máš. (6. D)
  • 23. květ - Štěstí je, když to, co si myslíme, říkáme a děláme, je v harmonii. (7. C)
  • 22. květ - Kdo se umí smát sobě, má právo smát se všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá. (Jan Werich, 7. B)
  • 21. květ - Je třeba životu víc dávat, než ho urychlovat. (Gándhí, 6. C)
  • 20. květ - Jestli najdeš v životě cestu bez překážek, určitě nikam nevede. (Arthur C.Clarke, 6. A)
  • 19. květ - I cesta může být cíl. (3. C)
  • 18. květ - Ve škole musíš dát pozor, v životě ještě větší. (7. A)
  • 17. květ - Učitel Ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš Ty sám. (7. A)
  • 16. květ - Když nemůžeš, tak přidej víc! (5. C)
  • 15. květ - Pamatuj, že i ta nejtěžší hodina ve tvém životě má jenom 60 minut. (5. B)
  • 14. květ - Než pochybovat nad budoucností, je lepší na ní začít ještě dnes pracovat. (5. A)
  • 13. květ - Není důležité, co jsi dokázal ve škole, ale to co dokážeš v životě. (6. B)
  • 12. květ - Dokážeš vše, stačí jen chtít. (4. A)
  • 11. květ - Pochybování je počátek moudrosti. (2.C)
  • 10. květ - Život je plný malých zázraků. Všímej si jich! (2. B)
  • 9. květ - Nejvíc v životě je láska…ať je vám hezky na světě. (p. Nekolová)
  • 8. květ - Karma je zdarma aneb co vyšleš, to se ti vrátí. (4. B)
  • 7. květ - Chybovat je lidské. Je důležité, aby se každý z chyb ponaučil a už je neopakoval. (3. A)
  • 6. květ - Je zaslepenost odsuzovat to, co neznáš. (1. C)
  • 5. květ - Největší láska je v maličkostech. (p. Nekolová)
  • 4. květ - Kdo si zpívá, je šťastný. (3. B)
  • 3. květ - Zítřejší den je žákem dnešního. (2. A)
  • 2. květ - Přátelství násobí radost a dělí žalost. (1. B)
  • 1. květ - Zkušenost je nejlepším učitelem. (1. A)

Wolkerova Havlíčkův Brod

• Adresa: Wolkerova 2941, 580 01 Havlíčkův Brod
  • Tel.: (+420) 569 431 340
  • E-mail: sekretariat@zswolkerova.cz
Základní škola a Mateřská škola Wolkerova Havlíčkův Brod

V sobotu 30. 11. se koná již tradičně akce "Darujme si čas".

Zúčastním se.
27/45%
Nemám zájem.
15/25%
Nezbylo na mě místo.
5/8%
Budu vypomáhat.
13/22%

Hlasovalo 60 lidí

Wolkerova 2941
580 01 Havlíčkův Brod
sekretariat@zswolkerova.cz

Kancelář školy: 569 431 340
Ředitelna: 569 431 346
Školní družina: 569 431 350
Školní jídelna: 569 431 349
MŠ Perknov: 569 427 642

Základní škola a Mateřská škola Wolkerova Havlíčkův Brod

Copyright Základní škola a Mateřská škola Wolkerova Havlíčkův Brod Všechna práva vyhrazena.

Webdesign   Redakční systém